Kraliçe Arı Sipariş

Kraliçe Arı Sipariş
Kraliçe Arı Sipariş

Hayvanlar aleminde böcek türlerinden olan bal arılarında, erkeklerin değil dişilerin hakimiyeti söz konusudur. Kovanda bir tane lider vardır. O da kraliçe arıdır. Kraliçe arının yanında işçi bal arıları da dişi arılardır. Kraliçe arının önemi çok büyüktür. Kolonin devamını sağlamak için kraliçe arı daima yumurtlar.

Bir kraliçe arı mevsime göre yumurtlama verimi değişir. İlkbaharda havaların ısınması ve çiçeklerin açmasıyla yumurtlama miktarı artar. Sonbaharda çiçeklerin solması ve havaların soğumasıyla ilkbahar mevsimine göre daha az yumurtlar.

Bir arıcı 12-13 günde bir kovanında genel konrtol yapması gerekir. Kovanda kraliçe arı var mı ,kraliçe arı kaç çerçeveye yumurtamış, kovanda yavrulu çerçeve durumu nedir. Kovandaki koloni mevcudu artıyor mu, azalıyor mu? Koloni mevcudu artıyorsa koloninin gelişimi ve kraliçe arı iyi demektir. Azalıyorsa; niçin azalıyor. Kraliçe arının durumuna bakmalı,kraliçe arı yaşlanmış olabilir ,kovanda ana arı kaybı olabilir .Koloniye hastalık bulaşmış olabilir. En sık rastlanılan hastalıklardan nosema, kireç ve arı biti hastalığ bulaşmış olabilir.

Kovandaki kraliçe arı herhangi bir neden dolayı zayi olmuşsa derhal kraliçe arısı olmayan kovana döllenmiş kraliçe arı verilmelidir.

Kraliçe Arı Nasıl Sipariş Verilir?

Kraliçe arı sipariş vermek için bize iletişim telefonlarımızdan veya sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.